strona główna / oferta / Dermatoskopy / Olejek immersyjny

Olejek immersyjny


Olejek imersyjny poprawiający ostrość oglądanego przez dermatoskop obrazu 

Olejek dermatoskopowy 1 szt. K-000.34.005B
Olejek dermatoskopowy 3 szt. K-000.34.005A
Olejek dermatoskopowy - opakowanie 6 szt. K-000.34.005

 

Olejek immersyjny ma zastosowanie w użytkowaniu mikroskopów, których obiektywy zostały zaprojektowane do stosowania immersji olejowej.

Immersja - co to jest?

W zwykłym mikroskopie między czołową soczewką obiektywu a preparatem przykrytym szkiełkiem nakrywkowym obecne jest powietrze. Zastosowanie cieczy immersyjnej, czyli olejku, ma na celu zwiększenie zdolności rozdzielczej mikroskopu. Fizycznie preparat połączony jest z obiektywem poprzez olejek immersyjny. Immersja ma zastosowanie tylko w przypadku obiektywów przystosowanych do tego zadania, stąd też obiektywy takie nie nadadzą się do obserwacji bez olejku. Wpływ aberracji optyki jest na tyle znaczący, że nie ma mowy o skutecznej obserwacji obiektu, którego wtedy ledwie widać. Typowe powiększenia obiektywów immersyjnych to x90 lub x 100.

 

Olejek immersyjny - jak działa?

Współczynnik załamania światła cieczy jest zbliżony do współczynnika załamania światła w szkle soczewki. Olejek przeciwdziała zaciemnianiu pola widzenia, czyli zwiększa aperturę liczbową obiektywu mikroskopu, dzięki załamywaniu się promieni świetlnych przechodzących przez środowisko optycznie gęstsze, jakim jest szkło, do powietrza, czyli środowiska optycznie rzadszego.

 

Olejek immersyjny - skład

Olejkami immersyjnymi pochodzenia naturalnego są najczęściej zagęszczone olejki cedrowe. Występują także syntetyczne zamienniki.

 

Olejek immersyjny - jak używać?

Olejek immersyjny dostępny jest w buteleczce z korkiem, wyposażonym w specjalną szpatułkę służącą precyzyjnemu dozowaniu cieczy. Po otwarciu buteleczki, zauważymy nakrętkę wyposażoną w łopatkę. Dzięki niej delikatnie naniesiemy ciecz na preparat.


Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i ochrony danych osobowych

 

PLUS ULTRA Dostawca Sprzętu Medycznego
ul. Na Szańcach 22, 61-663 Poznań,
Regon 004843066, NIP 778-014-57-16,

tel/fax 061 8203898, 061 8267666, e-mail info@plusultra.pl


Laryngoskop. Wykonanie Studio Wena.Net - www.wena.net