aktualności

HEINE przedstawia nowy oftalmoskop OMEGA 600 – najlżejszy na rynku oftalmoskop pośredni klasy high-end

HEINE wprowadziło na rynek swój najnowszy oftalmoskop pośredni – OMEGA 600. Kilka innowacji wyróżnia OMEGA 600 w tej kategorii, w tym całkowicie nowa konstrukcja, która dzięki nowej ultralekkiej baterii czyni go najlżejszym wysokiej klasy oftalmoskopem pośrednim na rynku. Inne nowe cechy to nowa technologia HEINE visionBOOST, która znacząco poprawia wyniki badań siatkówki u pacjentów z zaćmą oraz wyrafinowana konstrukcja powierzchni ułatwiająca czyszczenie i dezynfekcję. W rezultacie OMEGA 600 jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.  HEINE oferuje pięcioletnią gwarancję na jakość materiałów, wykonania i wzornictwa.

VisionBOOST to innowacja opracowana przez firmę HEINE, która zwiększa możliwości badania pacjentów z zaćmą. Ta nowa funkcja, którą może być regulowany stopniowo, umożliwia do 20% lepsze widzenie siatkówki oraz zapewnia zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi bardziej tolerowane natężenie światła.

W przypadku instrumentów noszonych na głowie liczy się każdy gram

Jest jedna rzecz, która wyróżnia się jako pierwsza w bezpośrednim porównaniu z oftalmoskopem OMEGA 500, jak również innymi wysokiej klasy oftalmoskopami pośrednimi: OMEGA 600 jest lżejsza. Jest to głównie spowodowane jego zasilaniem, które pochodzi z baterii litowo-polimerowej. Pomimo niezwykle kompaktowej konstrukcji instrumentu, bateria osiąga średnio osiem pełnych godzin pracy, w zależności od używanej intensywności światła. Mniejsza waga aparatu przekłada się na większy komfort pracy i zmniejsza obciążenie kręgosłupa, zwłaszcza gdy oftalmoskop jest noszony na głowie przez dłuższy czas.

Łatwość czyszczenia i dezynfekcji

Instrumenty, które są stale używane przez lata, muszą być również bezproblemowe w czyszczeniu i dezynfekcji. Konstruktorzy osiągnęli tę jakość poprzez konsekwentne unikanie otworów w urządzeniu, pełną integrację elektroniki i pyłoszczelne zamknięcie jednostki optycznej.

Dodatkowy zestaw ładujący do użytku przenośnego

OMEGA 600 może być wygodnie ładowana za pomocą ładowarki ściennej lub alternatywnie za pomocą przewodu USB. Dodatkowo oferowany jest zestaw ładujący do stałego lub przenośnego użytku. Składający się z ładowarki i baterii zestaw zapewnia drugie, mobilne źródło energii, aby w razie potrzeby szybko zastąpić rozładowaną baterię.

HEINE – Quality made in Germany