1989: HEINE wynalazło pierwszy dermatoskop

Pierwszy dermatoskop na świecie – HEINE DELTA 10 – zasadniczo zmienił spojrzenie na znamiona i czerniaki skórne wszelkiego rodzaju. Na całym świecie zwiększyła się trafność rozpoznań dermatologów zwiększając ją prawie dwukrotnie z 55% do 90%.

I to jest coś, z czego HEINE jest dumne po dziś dzień! Prawidłowe rozpoznawanie chorób na jak najwcześniejszym etapie, a najlepiej ich leczenie – zwłaszcza tak śmiertelnych jak rak skóry – jest tym, do czego HEINE dąży. I co motywuje firmę każdego dnia. 

Dlatego firma HEINE wciąż udoskonala swoje dermatoskopy, aby ułatwić pracę dermatologom na całym świecie.

Historia pierwszego dermatoskopu zaczyna się od Helmuta A. Heinego i jego żony.

Helmut A. Heine, założyciel firmy, poszedł do dermatologa z żoną w 1989 roku z ostrożności, ponieważ oboje uważali, że wrodzone znamię na skórze wygląda osobliwie. Dermatolog zerknął szybko i powiedział: „Nie martwiłbym się tym”.

Założyciel firmy był zdumiony. Jak lekarz mógł dojść do tego wniosku bez przeprowadzenia dokładnego badania? Dokładność diagnozy postawionej na podstawie takiej „oceny” jak ta wynosiła około 55%.

Dla Helmuta A. Heine to było za mało. Dzięki współpracy z Kliniką Dermatologiczną Uniwersytetu w Monachium odkrył on, że znacznie więcej informacji jest przechowywanych w strukturach pod naskórkiem (skórą). To ostatecznie zaowocowało opracowaniem przez HEINE Optotechnik i Profesora Otto Braun-Falco pierwszego dermatoskopu DELTA10, który zwiększył dokładność diagnozy do 90%.

 

Każdy lepszy od poprzedniego:

Dermatoskopy są urządzeniami łączącymi w sobie cechy lupy i latarki, niezbędnymi do skutecznej diagnostyki dermatologicznej. Umożliwiają wczesne rozpoznanie chorób skóry, w tym bardzo groźnego czerniaka. Nowoczesne dermatoskopy (dermoskopy) wyposażone są w źródła światła LEDHQ, gwarantujące realne odzwierciedlenie kolorów. Niektóre instrumenty pozwalają na ich połączenie z popularnymi cyfrowymi lustrzankami lub najnowocześniejszymi smartfonami, co umożliwia cyfrową dokumentację zmian na skórze pacjenta. Firma HEINE stawia na nowoczesne technologie i rozwiązania praktyczne, gwarantujące wysoki komfort użytkowania. 

 Po 30. latach od wynalezienia pierwszego na świecie dermatoskopu przez HEINE Optotechnik, firma odkryła go po raz kolejny – wprowadziła do sprzedaży model DELTAone, który łączy w sobie mobilność i najwyższą jakość obrazowania oraz model DELTA 30, który wyróżnia się najlepszym obrazowaniem jakie kiedykolwiek stworzono.
Klinikom dermatologicznym i większym poradniom polecamy również profesjonalne videodermatoskopy firmy DERMA Medicalsystems.

Terminu „dermatoskopia” po raz pierwszy użył niemiecki dermatolog Johann Saphier w 1920 roku, aby opisać proces nanoszenia oleju immersyjnego na zmiany skórne w celu ich oceny przy użyciu mikroskopu. Pierwszy podręczny dermatoskop, przypominający wyglądem obecne urządzenia, pojawił się w roku 1989. W kolejnych latach, wraz z rozwojem technologii i wiedzy na temat zmian skórnych, rozwijano zarówno techniki prowadzenia badań, jak i same dermatoskopy. Dostępne dziś dermatoskopy są wysoce zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, dzięki którym można szybko i precyzyjnie określić charakter zmian skórnych, a ponadto wykonać cyfrowe zdjęcia w celach archiwizacji. Wszystkie dostępne w naszej ofercie dermatoskopy wyposażone zostały w precyzyjną optykę oraz wysokiej jakości źródło światła. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem PLUS ULTRA, a w przypadku pytań prosimy o kontakt.

Strona główna / Oferta / Dermatoskopy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7