strona główna / oferta / Lampy czołowe / Lupy okularowe HRP®

Lupy okularowe HRP®


Technologia HRP dla większych powiększeń i ostrych obrazów. 
Powiększenia: 3.5x, 4x, 6x.
 
Lupy HRP o powiększeniu 3,5x i większym (4x, 6x) są zalecane do najbardziej precyzyjnych chirurgicznych i dentystycznych zabiegów, gdy jest niezbędne większe powiększenie, na przykład w endodoncji, operacjach naczyniowych, neurochirurgicznych, ortopedycznych i chirurgicznych. Lupy HRP zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pole widzenia było jak najszersze, a głębia ostrości możliwie jak największa przy danym powiększeniu. Proszę zauważyć, że pole widzenia i głębia ostrości zmniejszają się wraz ze wzrostem powiększenia, przez co trudniej przyzwyczaić się do pracy z lupami o największym powiększeniu.
 
► Pryzmatyczna optyka. Wysokiej jakości, precyzyjne szklane pryzmaty są używane w celu zapewnienia wysokiej rozdzielczości, przejrzystości i ostrości na całym polu widzenia "od krawędzi do krawędzi".
► Jasny obraz w idealnych kolorach. Nasza zastrzeżona technologia powlekania soczewek redukuje odbicia światła do 0,3% umożliwiając optymalną przepuszczalność światła i zapewniając idealną reprodukcję kolorów w znakomitych, trójwymiarowych obrazach.
► Zwarta konstrukcja. Chociaż większe powiększenia wymagają bardziej złożonej konstrukcji lup, to waga lup HRP została zminimalizowana. Część optyczna lup o powiększeniu 3,5x i 4x waży tylko 78g, a 6x - tylko 89g. Czepiec jest idealnym rozwiązaniem w celu wyeliminowania dolegliwości związanych z wagą lupy u tych użytkowników, którzy nie są przyzwyczajeni do zakładania okularów.
► Szczelne i wodoodporne. Wszystkie lupy HR są zabezpieczone przed kurzem i wodoodporne według norm IP65/IEC 60529 (2000) w celu zapewnienia łatwości czyszczenia/dezynfekcji oraz wielu lat pracy bez żadnych problemów.
► Elastyczność w dokładnej regulacji. Niezależna regulacja położenia lewego i prawego okulara pozwala na dokładne ustawienie rozstawu okularów względem rozstawu źrenic. Lupy HRP mogą być ustawione w odpowiedni sposób dla optymalnego widzenia przez każdego użytkownika za pomocą 5-ciu różnych pozycji montowania zarówno na ramce okularowej jak i opasce/czepcu, w tym ze specjalnym łącznikiem kątowym.
► Pole widzenia i duże powiększenie. Zaawansowana konstrukcja optyczna zapewnia szerokie pole widzenia i dużą głębię ostrości nawet przy dużych powiększeniach zapewniając użytkownikowi komfort podczas dłuższej pracy.
 
Powiększenie 3,5x: Powiększenie 3,5x sprawia, że lupa HRP jest idealna do zastosowania przy trudnych chirurgicznych zabiegach, lupa oferuje przy tym stosunkowo szerokie pole widzenia i dobrą głębię ostrości. Odległość pracy 420 mm jest najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników pracujących w pozycji stojącej.
 
Powiększenie 4x: Jest to powiększenie użyteczne przy najtrudniejszych zabiegach mikrochirurgicznych i stomatologicznych, oferując przy tym stosunkowo duże 50mm pole widzenia. Odległość pracy 340mm jest najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników pracujących w pozycji siedzącej.
 
Powiększenie 6x: Jest to największe powiększenie z polem widzenia o średnicy 40mm. Odległość pracy 340mm jest najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników pracujących w stabilnej, siedzącej pozycji.
 
Powiększenie
Nominalna
odległość pracy
Pole widzenia** Głębia ostrości*
3,5x 420 mm 65 mm 60 mm
4x 340 mm 50 mm 40 mm
6x 340 mm 40 mm 30 mm
* Głębia ostrości lub "zakres odległości pracy" dla prawidłowo-wzrocznych lub
korygowanych oczu z normalną zdolnością do akomodacji, dobrze oświetlony obiekt.
** W nominalnej odległości pracy.
 
Numery katalogowe do zamówień:
Lupa okularowa HR 3,5x/420, część optyczna tylko C-000.32.703
Lupa okularowa HR 4x/340, część optyczna tylko C-000.32.705
Lupa okularowa HR 6x/340, część optyczna tylko C-000.32.706

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i ochrony danych osobowych

 

PLUS ULTRA Dostawca Sprzętu Medycznego
ul. Na Szańcach 22, 61-663 Poznań,
Regon 004843066, NIP 778-014-57-16,

tel/fax 061 8203898, 061 8267666, e-mail info@plusultra.pl


Laryngoskop. Wykonanie Studio Wena.Net - www.wena.net