poradnik

System visionBOOST w oftalmoskopie pośrednim OMEGA 600

POSTAWIENIE TRAFNEJ DIAGNOZY NIGDY NIE WYMAGAŁO TAK NIEWIELE NA GŁOWIE…

We wnętrzu oka jest tak wiele do odkrycia. I często drobne szczegóły mogą czynić wielką różnicę. Dlatego HEINE zapewnia Tobie najlepszą optykę, najostrzejszy obraz i wiarygodne kolory. Wraz z możliwością badania całej siatkówki, w tym dalekich peryferii. Dzięki temu, rozpoznanie będzie najbardziej trafne i będzie łatwiej ustalić optymalną opiekę i leczenie.
Dlatego, przy ścisłej współpracy z lekarzami HEINE zaprojektowało HEINE OMEGA 600 wyposażoną w system visionBOOST.

Co to jest visionBOOST?
Wraz z postępującym starzeniem się społeczeństwa, zmętnienia w obrębie gałki ocznej, takie jak zaćma, stają się coraz bardziej powszechne. Utrudnia to diagnostykę siatkówki ze względu na ograniczone widzenie przez zmętniałą soczewkę. Dlatego HEINE opracowało unikalną funkcję, która pozwala bezpiecznie zwiększyć oświetlenie urządzenia powyżej normalnego natężenia światła, zapewniając do 20% więcej szczegółów obserwowanego obszaru. Tę innowacyjną technologię nazwano visionBOOST. Jest ona w 100 % fotobiologicznie bezpieczna przy badaniu wzroku, jeśli jest stosowana zgodnie z instrukcją obsługi.

Technologia visionBOOST ma szczególne znaczenie przy badaniu pacjentów z zaćmą. Daje większą pewność diagnozy podczas badania pacjentów ze zmętnieniem ośrodków optycznych. Udowodniono, że zapewnia do 20 % lepszą widoczność siatkówki u pacjentów z zaćmą: bez względu na warunki badania – zawsze idealna jasność robocza zarówno dla pacjenta, jak i dla operatora.

Obraz siatkówki widziany poprzez zmętnioną przez zaćmę soczewkę oka.
Obraz siatkówki widziany poprzez zaćmę z wykorzystaniem visionBOOST

U wielu badanych pacjentów nowa funkcja poprawiła widoczność dna oka w przypadku obecności wszystkich podtypów zaćmy (jądrowej / korowej / podtorebkowej tylnej według LOCS III). Jeśli badanie przeprowadzano przy istnieniu dobrze odgraniczonych, silniejszych i niewielkich zmętnień (początkowa zaćma korowa / podtorebkowa tylna), widoczność ulegała znacznej poprawie podczas badania obszaru dna oka zakrywanego przez nie. Bardzo małe zmętnienia prawie całkowicie znikały w obrazie wskutek zwiększenia jasności. W gałkach ocznych z przeważającym stwardnieniem jądra soczewki, funkcja wzmocnienia jasności dawała ogólnie bardziej ostry obraz z większym kontrastem.

Dr. med. Wintergerst, Klinika Okulistyki,
Szpital Uniwersytecki w Bonn , Niemcy

Wypóbuj nowy oftalmoskop HEINE OMEGA 600. Ale ostrożnie: gdy tylko go założysz, to nie będziesz chciał go zdjąć.…