aktualności

Wzierniki HEINE AllSpec

Nowe wzierniki AllSpec są wykonane z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

 

WZIERNIKI DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI:

Nowe wzierniki uszne AllSpec wykonane z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

HEINE znowu jest pierwsze! Tym razem w dziedzinie wzierników jednorazowych.

W ścisłej współpracy ze specjalistą od wysokiej jakości tworzyw sztucznych, firma HEINE jest pierwszym producentem, któremu udało się wdrożyć proces upcyklingu do produkcji wzierników usznych: wyrzucone lodówki zostały przetworzone na akcesoria do urządzeń medycznych. Było to niełatwe zadanie, ponieważ szczególnie surowe przepisy dotyczą produktów, które mają bezpośredni kontakt z pacjentem podczas badania.

 

Jak HEINE oszczędza tony CO2 dzięki lekkim jak piórko EcoTips.

HEINE używa plastiku z wyrzucanych lodówek. Dzięki kontrolowanemu recyklingowi tych lodówek oszczędzamy rocznie 1 996 ton CO2. Odpowiada to 62 milionom kilometrów podróży koleją na osobę, co równa się około 1400-krotnemu okrążeniu świata. 

Rób coś dobrze, albo nie rób tego wcale.

Celowo wybrany został ten rodzaj plastiku, ponieważ podczas recyklingu lodówek wychwytywane są niezwykle szkodliwe dla klimatu freony. Wyjaśnia to dużą emisję CO2, wynoszącą prawie 2000 ton rocznie. 

 

HEINE oszczędza nawet na ekologicznej energii elektrycznej.

Co więcej, obecnie wzierniki EcoTips na produkowane są w nowej maszynie, która zużywa o połowę mniej energii elektrycznej. Oczywiście ekologicznej energii elektrycznej!

Nawiasem mówiąc, forma wtryskowa do EcoTips została zaprojektowana w taki sposób, że podczas produkcji powstaje 0,0 grama odpadów.

Mniej znaczy więcej.

I wreszcie, wzierniki EcoTips są pakowane w niebielony karton, na którym drukowany jest tylko jeden kolor zamiast czterech.

Prosimy o oddanie do recyklingu małych plastikowych tulejek, których musimy używać do EcoTips. W ten sposób być może i one otrzymają drugie życie.

Jak dawniej. Tylko lepiej.

Oczywiście nowe wzierniki zostały poddane testom: nowe, trwałe tworzywo spełnia wszystkie szczególnie rygorystyczne wymagania stawiane akcesoriom w dziedzinie urządzeń medycznych.

A skoro mowa o sprawdzaniu rzeczy, to HEINE jest pod tym względem prawdziwym mistrzem świata. Uważa, że precyzja nie powinna być czymś jednorazowym. Dlatego decydującą rolę odgrywa niezmiennie wysoka jakość produkcji. Tylko w ten sposób można osiągnąć wysoką precyzję - nie tylko raz, ale po tysiąckroć.

Więcej informacji o tym, jak bardzo firmie HEINE zależy nam na jakości, można znaleźć na stronie QUALITY made in Germany.

Wszystkie wzierniki jednorazowe HEINE AllSpec wykonane z nowego materiału pochodzącego z recyklingu.

Wzierniki są nadal dostępne w rozmiarach ∅ 2,5 mm i ∅ 4 mm, w opakowaniach po 250 lub 1000 sztuk, a także z dyspenserem wzierników.

Skoro podobają się nowe wzierniki EcoTips, to może również nowy otoskop?