poradnik

Technologia LED HQ w instrumentach HEINE

Nowy standard w oświetleniu diodowym

Wskaźnik odwzorowania kolorów podobny do oświetlenia XHL w połączeniu z zaletami innowacyjnego oświetlenia LED

Technologia oświetlenia diodowego LED stale się rozwija i znajduje coraz większe zastosowanie w technologii medycznej. Jakość oświetlenia diodowego LED może być jednak bardzo różna.

HEINE wykorzystuje wyłącznie technologię LED, jeśli nowe oświetlenie nie oznacza pogorszenia jakości oświetlenia dla lekarza i zastosowania produktu, zarówno pod względem diagnostycznym, jak i bezpieczeństwa dla pacjenta.

Wielu producentów używa diody LED, ale często nie są w stanie sprostać wysokim wymaganiom lekarzy.

LED w jakości HEINE (LEDHQ) oznacza wysokiej jakości, specjalnie dobrane i indywidualnie mierzone diody LED, które umożliwiają innowacyjne sterowanie elektroniczne (zgłoszenie patentowe). 

Rzeczywisty kolor: produkt konkurencyjny (po lewej) i HEINE (po prawej)

Jakość oświetlenia: produkt konkurencyjny (po lewej) i HEINE (po prawej)

► Wierne odwzorowanie kolorów. Czerwony jest czerwony, niebieski jest niebieski. Kolory widziane są dokładnie takimi jakimi są w przypadku każdego badania. Dla absolutnie niezawodnej i dokładnej diagnostyki, dzięki optymalnej temperaturze barwowej i wyjątkowo wysokim wartościom CRI. > CRI

► Absolutnie równomierny rozkład światła w całym polu widzenia: wysoce kontrastowe, jednorodnie oświetlone obrazy bez rozpraszających refleksów świetlnych, cieni lub zakłócających widzenie „gorących punktów”. Idealnie oświetlony obraz. > Homogeniczność

Optymalne oświetlenie w lampie EL10 LED

Aluminiowe radiatory HEINE

► Optymalne oświetlenie idealnie pasujące do każdego zastosowania. Podczas stosowania jasność diody LED może zostać ustawiona optymalnie lub natężenie światła może być ciągle dostosowywane (zgłoszenie patentowe). > Natężenie światła

► Aby zapewnić wyjątkowo długą żywotność i komfortowe warunki pracy, HEINE kładzie duży nacisk na dobrze zdefiniowane zarządzanie termiczne. Konstrukcja urządzenia i elektronika sterująca oraz specjalne materiały gwarantują, że diody LED zawsze działają w idealnym zakresie temperatur, zapewniając stałą wydajność i długą żywotność. > Zarządzanie termiczne / Trwałość

BEZPIECZEŃSTWO DLA CIEBIE I TWOICH PACJENTÓW

HEINE testuje wszystkie swoje produkty zgodnie z odpowiednimi najnowszymi standardami produktów.

Światło może stanowić zagrożenie dla siatkówki i powierzchni skóry, w zależności od intensywności i źródła światła. Niektóre promienie UV-A mogą być niebezpieczne dla oka. Możliwe uszkodzenia oczu obejmują zapalenie spojówek, zapalenie rogówki i spojówki rogówki oraz zaćmę. Negatywne efekty skórne obejmują oparzenia skóry i utratę elastyczności skóry.

Aby zagwarantować bezpieczne korzystanie z naszych źródeł światła, opracowujemy i testujemy nasze produkty zgodnie z wymaganiami odpowiednich norm, a mianowicie rozporządzeniem w sprawie bezpieczeństwa fotobiologicznegozgodnie z DIN EN 62471 i / lub DIN EN ISO 15004-2 dla konkretnych produktów w obszarze okulistyki. HEINE testuje wszystkie swoje produkty zgodnie z ich przeznaczeniem i dlatego spełnia wszystkie odpowiednie normy.


ZALETY TECHNOLOGII DIODOWEJ LED W PORÓWNANIU Z OŚWIETLENIEM KONWENCJONALNYM

► dłuższa żywotność. Nie jest konieczna wymiana żarówek. Oszczędzasz czas i pieniądze na części zamienne.
► dłuższy czas pracy na baterii ze względu na niskie zużycie energii przez
diody LED.
► technologia przyjazna dla środowiska (Zielona Efektywność).

Każdy proces produkcyjny wykazuje to samo zjawisko: nawet jeśli wytwarzane produkty należą do tej samej partii, istnieją niewielkie różnice między nimi. Dotyczy to również diod elektroluminescencyjnych.
Dlatego proces nazywany binningiem jest stosowany przez producentów w procesie produkcji diod LED. Binning to sposób na zgrupowanie całej produkcji LED w mniejszą liczbę „pojemników”.


5 KLUCZOWYCH ELEMENTÓW OŚWIETLENIA  

NATĘŻENIE ŚWIATŁA

Natężenie światła mierzy się w lux’ach, w określonej odległości roboczej instrumentu. Każdy przyrząd HEINE LED został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnego oświetlenia, które idealnie pasuje do danego zastosowania. W zależności od zastosowania, dioda LED jest ustawiona na optymalną jasność lub może być ciągle dostosowywana do natężenia światła.


JEDNORODNOŚĆ

Diody HEINE zostały zsynchronizowane z precyzyjnymi systemami optycznymi HEINE w każdym przyrządzie, aby zapewnić absolutnie jednorodny rozkład światła w całym polu widzenia, w tym krawędzi. Rezultatem jest wysoki kontrast, pozbawione zniekształceń obrazy bez rozpraszających refleksów światła, cieni lub niepokojących „gorących punktów”.


ODWZOROWANIE KOLORÓW

Indeks CRI (wskaźnik oddawania barw) wskazuje, jak dokładnie reprodukowane są kolory w porównaniu do światła dziennego. Im wartość indeksu jest bliżej maksymalnej liczby 100, tym dokładniejszy jest system oświetlenia, co oznacza, że kolory są wyświetlane w ich naturalnym stanie. Czerwony jest czerwony. Niebieski jest niebieski. Instrumenty HEINE LED mają wyjątkowo wysokie wartości CRI, dzięki czemu badający widzi kolory takimi, jakie są, dla najbardziej niezawodnej i dokładnej diagnostyki.


ODPROWADZANIE CIEPŁA

Diody LED działają tylko na optymalnym poziomie w bardzo określonych zakresach temperatur. Praca poza określonym zakresem temperatur wpłynie na jasność, temperaturę barwową, a także na zmniejszenie żywotności i niezawodną pracę w czasie. Konstrukcja instrumentu i specjalne materiały, takie jak ceramika, folie przewodzące ciepło, materiały wiążące rozpraszanie ciepła i aluminiowe radiatory są wykorzystywane w celu zapewnienia, że diody LED zawsze działają w idealnej temperaturze, zapewniając stałą wydajność i długą żywotność.


TRAWAŁOŚĆ

Wysokiej jakości diody LED, które są dostosowane do środowiska operacyjnego i odpowiednio z nim zintegrowane, mają praktycznie nieograniczoną trwałość. Instrumenty HEINE LED są praktycznie bezobsługowe, bez konieczności wymiany diody LED. Ponadto wysoka wydajność diod LED i niskie zużycie energii oznaczają wydłużony czas użytkowania i dłuższą żywotność baterii.


PRODUKTY HEINE Z LEDHQ: