strona główna / artykuły / Rektoskopia w pigułce: przygotowanie, ceny, opinie

Rektoskopia w pigułce: przygotowanie, ceny, opinie


Zacznijmy od tego, czym jest rektoskopia. Już sama nazwa wywołuje niepewność. Nie ma się jednak czego bać. Rektoskopia to endoskopowe badanie umożliwiające ocenę błony śluzowej jelita grubego, a szczególnie odbytnicy i esicy. Jest wykonywana w celach diagnostycznych i terapeutycznych. Mimo iż ze względu na swój inwazyjny charakter budzi wiele obaw, zalicza się do badań zupełnie bezbolesnych, bezpiecznych oraz krótkich, ponieważ trwa od 5 do 10 minut. Do badania używa się wzierniki rektoskopowe, które zapewniają komfort badanego.

Jak przygotować się do rektoskopii?

Przygotowania do badania zależą od placówki, w której będzie ono wykonane. Najczęściej wskazane jest przyjmowanie płynnych posiłków dobę lub dwie przed badaniem. W przeddzień badań i rankiem tego dnia pacjent wykonuje samodzielnie lewatywę. Ważne jest, aby pozostać na czczo. Nie powinno się też przyjmować leków przeczyszczających, ponieważ mogą one utrudnić przeprowadzenie badania.

Ile kosztuje rektoskopia? Rektoskopia - cena w różnych miastach

Ceny rektoskopii również zależą od placówki, w której zostanie przeprowadzone badanie. W Warszawie ceny wahają się od 180 zł do 300 zł. Natomiast w Krakowie zapłacimy za nią 100 do 300 zł. Wszystko zależy oczywiście od lekarza prowadzącego i wolnych terminów.

Rektoskopia - opinie

Zdania o rektoskopii są podzielone. Osoby, które jej doświadczyły, najczęściej wspominają o początkowym dyskomforcie, ale nie mówią nic o bólu związanym z samym badaniem. Wszystko jednak zależy od lekarza przeprowadzającego zabieg i jego doświadczenia. Jest jednak opisywane jako badanie bezbolesne, jedynie wywołujące dziwne uczucie. Nie ma się czego bać! Nasze zdrowie jest najważniejsze, a poświęcenie kilku minut nic nie kosztuje.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i ochrony danych osobowych

PLUS ULTRA Dostawca Sprzętu Medycznego
ul. Na Szańcach 22, 61-663 Poznań,
Regon 004843066, NIP 778-014-57-16,

tel/fax 061 8203898, 061 8267666, e-mail info@plusultra.pl


Laryngoskop. Wykonanie Studio Wena.Net - www.wena.net