strona główna / oferta / Laryngoskopy / Rękojeści światłowodowe / Rękojeść światłowodowa standardowa

Rękojeść światłowodowa standardowa

dokumenty

Najpopularniejsza rękojeść do laryngoskopów światłowodowych, dostępna z oświetleniem w technologii diodowej LEDHQ lub z żarówką ksenonowo-halogenową HEINE XHL®.
 
ledhq.jpg
 
Modułowa konstrukcja zapewniająca bezproblemowe używanie oraz sprawny proces przetwarzania higienicznego.
 
► Moduł zewnętrzny (skorupa) wraz z zamkiem. Moduł wewnętrzny z bateriami alkalicznymi lub akumulatorem i diodą LED lub żarówką. Ta dwumodułowa konstrukcja pozwala na bezproblemowe i bezpieczne używanie instrumentu. Po zakończonej intubacji moduły można łatwo oddzielić, a skorupa zewnętrzna może być zdezynfekowana lub poddana procesowi sterylizacji. W tym czasie moduł wewnętrzny ze źródłem światła i baterią akumulatorową może być ładowany w ładowarce NT4. Dzięki takiemu rozwiązaniu laryngoskop jest gotowy do ponownego użycia zaraz po zakończonym procesie obróbki higienicznej, bez wydłużających ten czas czynności związanych z ewentualnym montażem innych luźnych elementów systemu.
► W środowisku pracy o wysokim ryzyku kontaminacji lub w przypadkach, w których przeprowadznie procesu przygotowania do powtórnego użycia jest utrudnione lub niemożliwe poleca się stosowanie jednorazowych modułów zewnętrznych (skorup) XP+.
► Wkład bateryjny rękojeść może być zasilany przez 2 baterie alkaliczne typu R14 (zasilanie 2.5 V) lub z baterii akumulatorowej Li-ION 3.5 V.
► Rękojeści z baterią akumulatorową, dzięki modułowej konstrukcji są zawsze gotowe do użytku. Baterie akumulatorowe są bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu do baterii alkalicznych.
► Moduł bateryjny standardowej rękojeści światłowodowe HEINE, w którym źródło światła jest zasilane bateriami alkalicznymi może w łatwy sposób zostać przystosowany do zasilania źródła światła z baterii akumulatorowej Li-ION 3.5 V poprzez włożenie baterii akumulatorowej i wymianę zakrętki rękojeści (oraz ew. żarówki z 2.5V na 3.5V) na kompatybilną z ładowarką NT4.
► Kompatybilne ze wszystkimi łyżkami laryngoskopowymi w standardzie ISO 7376-3/EN 1819 (zielony standard).
► Kompatybilne ze Sterrad® i innymi procedurami sterylizacji gazowo-plazmowej.
 
Standardowe rękojeści światłowodowe HEINE, w których moduł bateryjny wyposażony jest w akumulator posiadają wbudowany w zakrętkę wskaźnik informujący o stanie naładowania baterii.
► Po założeniu łyżki laryngoskopowej i włączeniu laryngoskopu umieszczona w zakrętce rękojeści dioda informuje przez 5 sekund o stopniu naładowania baterii. Zielony kolor diody informuje o prawidłowym wystarczającym stopniu naładowania baterii. Pomarańczowy kolor diody wskaźnika informuje o niskim poziomie naładowania baterii. Pulsujący pomarańczowy kolor diody informuje o konieczności natychmiastowego naładowania baterii akumulatorowej.
► Specjalna funkcja gotowości do użytku: jeśli rękojeść jest włączona podczas wkładania do ładowarki, to się automatycznie wyłączy. Gdy się ją wyjmie z ładowarki, to wtedy włączy się ponownie.
► Czas ładowania w ładowarce NT4 – 2 godziny.
► Czas pracy: 13 godzin (dioda), 2.5 godziny (żarówka ksenonowa)
 
Cechy oświetlenia LEDHQ w laryngoskopach HEINE:
 
Kolory różnią się w zależności od światła dziennego czy sztucznego. Odwzorowanie kolorów określone przez światło dzienne to CRI o wartości 100. Tylko instrumenty HEINE LED HQ mają bardzo wysoki wskaźnik odwzorowania kolorów, nawet do 98 CRI. Oznacza to, że niebieski jest naprawdę niebieski, a czerwony jest również bardzo czerwony, co daje dokładne i rzetelne diagnozy. HEINE LED HQ to nie tylko kolejny produkt, to nowa jakość w diagnostyce z oświetleniem diodowym.
► Standardowa rękojeść światłowodowa HEINE z oświetleniem LED HQ. Dioda jest umieszczona w specjalnym wkładzie bateryjnym.
► Znakomite odwzorowanie kolorów – temperatura kolorów 5 200 K, wskaźnik odwzorowania kolorów CRI > 80. Idealne parametry oświetlenia, bezpieczna intubacja.
► Wzmocniony kontrast.
► Światło LED HQ jest 3-krotnie jaśniejsze niż światło żarówki halogenowej 3.5 V.
► Żywotność diody świetlnej: 50 000 godzin.
► Wyjątkowa funkcja przyciemniania: Rękojeść laryngoskopowa dostarcza maksymalne oświetlenie ze stałą intensywnością. Gdy suche baterie (alkaliczne) lub baterie akumulatorowe częściowo się rozładują, rękojeść elektronicznie uruchamia widoczny sygnał wskazania niskiego poziomu baterii: poprzez stopniowe zmniejszanie jasności (funkcja przyciemniania), dając informując użytkownika o konieczności wymiany/naładowania baterii.
 
Rękojeść światłowodowa standardowa, bateryjna XHL 2.5V, bez baterii alkalicznych F-001.22.860
Rękojeść światłowodowa standardowa, bateryjna diodowa LED 2.5V, bez baterii alkalicznych F-008.22.860
Rękojeść światłowodowa standardowa, akumulatorowa XHL 3.5V, z baterią akumulatorową Li-ION, bez ładowarki F-007.22.894
Rękojeść światłowodowa standardowa, akumulatorowa LED 3.5V, z baterią akumulatorową Li-ION, bez ładowarki F-008.22.894
Żarówka zapasowa 2,5V X-001.88.035
Żarówka zapasowa 3,5V X-002.88.044
Ładowarka biurkowa NT 4 X-002.99.495

Wciaż w ofercie dostępne są rękojeści akumulatorowe kompatybilne ze starszą wersją ładowarek, tj. NT200/NT300. Dostępne są również ładowarki NT300. Nie ma kompatybilności pomiędzy systemem NT200/NT300, a aktualnie oferowanym NT4. Aby zasięgnąć informacji prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym.

Zestawy laryngoskopowe ze standardową rękojeścią laryngoskopową Standard F.O.


Zapoznaj się z naszą polityką prywatności i ochrony danych osobowych

PLUS ULTRA Dostawca Sprzętu Medycznego
ul. Na Szańcach 22, 61-663 Poznań,
Regon 004843066, NIP 778-014-57-16,

tel/fax 061 8203898, 061 8267666, e-mail info@plusultra.pl


Laryngoskop. Wykonanie Studio Wena.Net - www.wena.net